Our Recommendations

Cat Dog B.A.R.F. Supplements Salmon Oil (Lachsöl) 500 ml 1 Piece Anifit
Salmon Oil (Lachsöl)
1 Piece Mehr Infos
Essential fatty acids taken from nature
(6)
from 22.99 €
from € 17.98/100ml Essential fatty acids taken from nature
Add to basket
Provital RyVital Pro Basenpulver 250g 1 Piece Anifit
Pro Basenpulver
1 Piece, 250g Mehr Infos
Minerals to combat over-acidification
(1)
22.49 €
€ 89.96/kg Minerals to combat over-acidification
Add to basket
Recommended
Cat Dog Accessories B.A.R.F. Snacks Supplements Chicken soup 80g 1 Piece Anifit
Chicken soup
1 Piece, 80g Mehr Infos
To increase fluid intake
(22)
14.95 €
€ 18.69/100g To increase fluid intake
Add to basket
Cat Dog Accessories Snacks Lamb tripe (Lammpansen) 20g 1 Piece Anifit
Lamb tripe (Lammpansen)
1 Piece, 20g Mehr Infos
Freeze-dried meat chunks
(4)
4.90 €
€ 24.50/100g Freeze-dried meat chunks
Add to basket
Cat Dog Accessories Snacks Organic Salmon (Bio-Lachs) 35g 1 Piece Anifit
Organic Salmon (Bio-Lachs)
1 Piece, 35g Mehr Infos
Freeze-dried fish chunks
(2)
12.90 €
€ 36.86/100g Freeze-dried fish chunks
Add to basket
Dog Accessories Wet pet food To the Golden Ox (Zum Goldenen Ochsen) 200g 6 Piece Anifit
To the Golden Ox (Zum Goldenen Ochsen)
6 Piece Mehr Infos
Beef / chicken / oat flakes / carrots
(244)
from 19.49 €
from € 7.10/kg appropriate for every life stage
Add to basket